Skuteczne metody na chrapanie

Chrapanie to przypadłość, która stanowi bolączkę około 1/3 polskiego społeczeństwa. Najczęściej chrapią Panowie w dojrzałym wieku, co jest wynikiem struktury budowy kanałów oddechowych.

Chrapiesz? Nie lekceważ!
Mało kto zdaje sobie sprawę z konsekwencji wynikających z chrapania. Zwykle, ta przypadłość jest najzwyczajniej w świecie – lekceważona. Społeczeństwo nie ma świadomości, że chrapanie może doprowadzić nawet do śmierci.

Chrapanie przyczynia się do występowania epizodycznych przerw oddychaniu, określanych przez medycynę jako bezdech senny. Jest to dolegliwość, która może pojawiać się nawet kilka tysięcy razy w ciągu nocy. Skutkiem zaburzeń w wymianie tlenowej może być nawet zawał serca.

Chrapanie – czy można zapobiec?
Jeśli chrapanie pojawia się „od czasu do czasu”, to prawdopodobieństwo wyleczenia naturalnymi sposobami jest bardzo duże. Wystarczy zdiagnozować przyczynę i po prostu ją wyeliminować. Epizodyczne chrapanie może być wynikiem:

  • Nadwagi
  • Niewłaściwych nawyków żywieniowych
  • Palenia papierosów
  • Picia alkoholu przed snem
  • Stresu

Nieco inaczej sytuacja ma się w przypadku, gdy chrapanie pojawia się codziennie. Wówczas konieczne jest rozpoczęcie leczenia.

Jak leczyć chrapanie?
Chrapania można się pozbyć na kilka różnych sposobów. Najpopularniejszą formą leczenia chrapania jest stosowanie tzw. aparatów udrożniających przepływ powietrza. To skuteczne, ale mało wygodne rozwiązanie.

Bardzo często zastosowanie znajdują również środki farmakologiczne. Tabletki na chrapanie to nie mit! Okazują się naprawdę skuteczne i potrafią zwiększyć swobodę przepływu tlenu poprzez wyeliminowanie niedrożności.

Niekiedy, zaleceniem lekarza jest zabieg chirurgiczny. Plastyka podniebienia, migdałów, języka czy przegrody nosowej realizowana jest w przypadkach zdiagnozowania niedrożności wynikających z nieprawidłowej budowy wyżej wymienionych elementów układu oddechowego.

Pamiętaj: chrapanie to dolegliwość, która może zbierać śmiertelne żniwa. Dlatego też, jeśli dokucza Ci te akustyczne zjawisko – nie czekaj i rozpocznij leczenie już teraz.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*