Odkwaszanie organizmu sodą

W dzisiejszych czasach, bardzo dużo osób boryka się z różnego rodzaju dolegliwościami, które wynikają z niezdrowego stylu życia. Poprzez brak aktywności fizycznej i niezdrową dietę doprowadzamy między innymi do zanieczyszczenia i zakwaszenia organizmu. To może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi.

Detoks sodą oczyszczoną
Jedną z najpopularniejszych form odkwaszania organizmu jest detoks przy wykorzystaniu sody oczyszczonej. To sprawdzona metoda, której skuteczność jest naprawdę bardzo wysoka.

Soda oczyszczona to produkt, który przyczynia się do utrzymania równowagi kwasowości w organizmie. Optymalne pH mieści się w granicach od 7,35 do 7,45. Niestety spożywanie dużej ilości napojów gazowanych, słodyczy, produktów mącznych czy czerwonego mięsa potrafi na dobre zakwasić nasz organizmu.

Soda oczyszczona potrafi zneutralizować ten defekt i tym samym uniknąć kłopotliwych konsekwencji. Wszak, soda oczyszczona wykazuje silne właściwości redukujące kwas z organizmu. Tym samym, łagodzi problemy trawienne wywołane przez nadmiar kwasu.

Soda oczyszczona – sprawdzone przepisy
Stosowanie sody oczyszczonej jest bardzo powszechne. To efektywne rozwiązanie, które można realizować na kilka różnych sposobów. Poniżej prezentujemy trzy receptury, które zagwarantują Tobie najwyższą efektywność.

  1. Soda oczyszczona z wodą
    ¼ łyżeczki sody oczyszczonej należy rozpuścić w 250 mililitrach wody. Istnieją dwie szkoły dotyczące stosowania – rano lub bezpośrednio po posiłku.
  2. Soda oczyszczona z octem jabłkowym
    Dwie łyżki octu jabłkowego wymieszaj z ¼ łyżeczki sody oczyszczonej. Tak przygotowaną substancję pij 2-3 razy dobę.
  3. Soda oczyszczona z sokiem z limonki
    Wyciśnij sok z jednej limonki, rozcieńcz w wodzie i dodaj ¼ łyżeczki sody oczyszczonej. Pij do dwóch razy na dobę.

Alternatywa dla sody oczyszczonej – Spirulin Plus
Soda oczyszczona to substancja, która nie trafia w kubki smakowej przeciętnej jednostki. Niesmaczne mikstury bywają kłopotliwe. Alternatywnym rozwiązaniem jest stosowanie suplementów diet (tabletki odkwaszające), takich jak Spirulin Plus.

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*