L-arginina – właściwości, zastosowanie, opinie

L-arginina to suplement diety, który niezwykle często wykorzystywany jest przez sportowców. Ten aminokwas ma bardzo szerokie właściwości przez co wykorzystuje się go zarówno w celu poprawy wyników sportowych, jak i przy modelowaniu sylwetki (odchudzanie, budowanie czystej masy mięśniowej).

L-arginina – co to takiego?

Arginina to aminokwas endogenny, który bierze udział w wielu procesach o charakterze fizjologicznym. Do jego najważniejszych funkcji zalicza się między innymi syntezę hormonu wzrostu, czy oczyszanie organizmu z toksyn. Wraz z upływającym czasem, produkcja l-argininy w organizmie ustaje, co skutkuje procesem starzenia się.

Do najważniejszych źródeł tej substancji w pożywieniu, zaliczamy: mięso, nabiał, a także niektóre produkty pochodzenia roślinnego.

L-arginina – właściwości i zastosowanie

Arginina to aminokwas o bardzo szerokim zastosowaniu. Jest doskonałym uzupełnieniem diety dla profesjonalistów, jak i amatorów. Wpły l-argininy na funkcjonowanie organizmu oraz przyrost masy mięśniowej (i tym samym zwiększenie siły) jest bardzo duży.

L-arginina to substancja, która odpowiedzialna jest za wytwarzanie NO (tlenek azotu). Ten związek jest kluczowym elementem wielu reakcji zachodzących w organizmie. Odpowiedzialny jest między innymi za:

  • ułatwienie transportu wartości odżywczych bezpośrednio do mięśni
  • ogranicza ryzyko wystąpienia nadciśnienia tętniczego oraz chorób serca
  • bierze udział w produkcji agmatyny (związek odpowiedzialny za powstawanie tzw. impulsu siłowego)
  • bierze udział w produkcji poliamin (związki odpowiedzialne za syntezę białek w tkankach mięśniowych)
  • przyśpiesza regenerację
  • stymuluje nerki do wydajniejszej pracy
  • opóźnia procesy starzenia organizmu
  • przyśpiesza gojenie ran
  • wspomaga naturalne procesy oczyszczania organizmu

Jak widać, lista właściwości l-argininy jest bardzo długa. Poza ogromnym wpływem na procesy budowania masy mięśniowej, jest to również suplement wspomagający odporność i poprawiający ogólną kondycję organizmu.

Opinie na temat l-argininy są pozytywne. Środek ten jest chwalony nie tylko za skuteczność, ale także tempo działania. Przy prawidłowym stosowaniu nie powoduje skutków ubocznych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*