Jak poradzić sobie z bezsennością

Problemy ze snem to przypadłość, która dosięga około 30% Polaków. Tzw. bezsenność wywoływana jest przez szereg czynników. W dzisiejszej publikacji pragniemy zarówno przedstawić przyczyny tej dolegliwości, jak i metody na ich usunięcie.

Brak komfortu

Jedną z najczęstszych przyczyn występowania bezsenności jest brak wygody. Dyskomfort w sypialnii sprawia, że nasz sen jest zbyt płytki i/lub mamy problemy z zasypianiem.

Rozwiązanie: kup wygodniejszy materac i poduszkę.

Nieodpowiednie warunki

Poza poduszką i materacem na komfort snu i zasypiania wpływ mają także warunki panujące w danym pomieszczeniu, a konkretniej temperatura i wilgotność powietrza.

Rozwiązanie: na trzydzieści minut przed snem wywietrzy sypialnię i ustaw temperaturę na grzejnikach na taką, która odpowiada Twojemu organizmowi.

Czynniki zewnętrzne

Bodźce zewnętrzne, tudzież – radbioodbiorniki, hałaśliwa ulica, włączony telewizor – to elementy, które ograniczają komfort naszego snu. Nawet jeśli uważasz, że to pomaga Ci zasypiać to jest wręcz przeciwnie. Organizm powinien być całkowicie wyciszony, by sen spełnił swoją funkcję.

Rozwiązanie: wyłącz wszelkie odbiorniki i maksymalnie wygłusz pomieszczenie.

Alkohol

Wpływ na komfort naszego snu ma również spożywanie alkoholu. Nadmierne spożywanie bezpośrednio przed snem wpływa nie tylko na jakość naszego snu, ale także procesy regeneracyjne. Obudzimy się zmęczeni, niewyspani i z bólem głowy.

Rozwiązanie: ogranicz spożycie alkoholu do minimum

Choroby, infekcje

Nasz organizm najlepiej funkcjonuje wtedy, gdy jest w pełni zdrowy. W przypadku pojawienia się przeziębienia nie tylko mamy problemy z samopoczuciem w ciągu dnia, ale także snem i procesem zasypiania.

Rozwiązanie: poza standardowym trybem leczenia danej dolegliwości, bezpośrednio przed snem wypijaj herbatę z miodem i czosnkiem.

W przypadku gdy bezsenność jest wynikiem komplikacji zdrowotnych (fizycznych, psychicznych) warto skonsultować się ze specjalistą, celem doboru odpowiedniej formy leczenia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*