Co zrobić, aby mieć białe zęby? – Domowe sposoby

Twoje zęby nie są śnieżnobiałe i nie wiesz co z tym zrobić? Zaznajom się z dzisiejszą publikacją, gdzie przedstawiamy najlepsze domowe sposoby na białe zęby. Zapraszamy do lektury.

  • Soda oczyszczona
    Soda oczyszczona to produkt spożywczy, który rzadko kiedy wykorzystujemy w kuchni. Jak się okazuje, ma ona szerokie zastosowanie w procesach kosmetycznych, a konkretniej – przy wybielaniu zębów. To metoda, która gwarantuje naprawdę świetne rezultaty. Niestety, niesie za sobą ryzyko uszkodzenia szkliwa (substancja działa naprawdę bardzo silnie).

Sodę oczyszczoną wystarczy nałożyć na szczoteczkę do zębów i szczotkować przez 1-2 minuty. Efekty pojawiają się już po pierwszym umyciu zębów. Ze względu na degradujący wpływ, należy ograniczać wykorzystanie tej metody.

  • Sok z cytryny
    Wartości witaminowe i mineralne drzemiące w cytrynie to nie wszystko. Jak się okazuje, sok z cytryny może być z powodzeniem wykorzystywany także przy procesie wybielania zębów. Należy jednak mieć na uwadze, że kwasy owocowe mogą wykazywać negatywny wpływ na strukturę zębów.

Sok z cytryny można aplikować na zęby w różny sposób – poprzez klasyczne szczotkowanie, płukanie zębów lub nawet przegryzanie miąższu.

  • Truskawki
    Kolejnym owocem, który znajduje się na tej liście są truskawki. Co prawda nie mają one wybielającego wpływu, ale pozwalają ograniczyć ryzyko występowania przebarwień i innych zanieczyszczeń. Wszystko za sprawą niewielkich nasionek umieszczonych na wierzchniej warstwie tego owocu.

Oczywiście, należy mieć na uwadze, że domowe sposoby nie są tak skuteczne jak ma to miejsce chociażby w przypadku zabiegów stomatologicznych, czy wykorzystania specjalistycznych preparatów. Poza tym, domowe sposoby mogą wykazywać degradujący wpływ na strukturę zębów. Dlatego też, rzadko kiedy ich realizacja jest zalecana przez stomatologów.

A Ty drogi czytelniku/czytelniczko – z jakich metod wybielania zębów korzystasz? Które według Ciebie są najskuteczniejsze i najbezpieczniejsze?

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*