Sposoby na wybielanie zębów

Wiele osób marzy o pięknym uśmiechu. Niestety w wielu przypadkach zaniedbania z przeszłości spowodowały trwałe odbarwienia, których usunięcie nie należy do rzeczy najłatwiejszych. W każdym razie jest możliwe. Jak wybielić zęby? Co zrobić, by móc cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem?

Sposoby na wybielenie zębów

Istnieje co najmniej kilka rozwiązań, które gwarantują efekty. Oczywiście, nie każda metoda pozwala na rezultaty rodem z reklamy pasty do zębów. Poniżej prezentujemy pięć, najczęściej wykorzystywanych sposobów na wybielanie zębów.

 1. Laserowe wybielanie zębów

  Zdecydowanie najefektywniejsza metoda na białe zęby. Zabieg pozwala na poprawę koloru zębów o nawet kilkanaście tonacji. Takich rezultatów nie gwarantuje żadna inna metoda. Laserowe wybielanie zębów można zrealizować w gabinecie dentystycznym. Zwykle zabieg nie trwa dłużej, niż godzinę. Efekty utrzymują się zwykle kilka miesięcy.

 2. Pasty wybielające

  Specjalistyczne pasty wybielające dostępne są tylko i wyłącznie w aptekach. To koszt kilkudziesięciu złotych. To rozwiązanie pozwala na osiągnięcie dobrych rezultatów (przy trwałym stosowaniu). Kolor zębów może ulec poprawie o kilka odcieni.

 3. Paski wybielające

  Paski wybielające mają bardzo podobną skuteczność, co pasty wybielające. Wynika to z faktu, że w obydwu przypadkach wykorzystywane są zwykle te same składniki aktywnego. Paski wybielające dostępne są w aptekach, a ich koszt oscyluje w granicach kilkudziesięciu złotych.

 4. Soda oczyszczona

  Soda oczyszczona to produkt, który wykorzystywany jest bardzo powszechnie jako domowy sposób na białe zęby. Jego silne działanie sprawia, że efekty pojawiają się już po pierwszym umyciu. Należy mieć jednak na uwadze, że preparat ten może powodować skutki uboczne i uszkadzać szkliwo. Dlatego też nie zaleca się zbyt częstego stosowania sody.

 5. Cytryna

  Innym, domowym sposobem na białe zęby jest wykorzystanie soku z cytryny. Wybielejące właściwości mogą doprowadzić do poprawy o maksymalnie kilka odcieni (przy regularnym stosowaniu).

  Sok z cytryny można aplikować na różne sposoby, między innymi: szczotkując, wypłukując lub gryząc miąższ.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*