Pielęgnacja paznokci w domu

Piękne paznokcie to swoista wizytówka zadbanej kobiety. Nie wystarczy ich pomalować, by można mówić, że są domeną atrakcyjności. Paznokcie wymagają zdecydowanie większej ilości zabiegów pielęgnacyjnych.

Pielęgnacja paznokci w domu

Na całe szczęście, zabiegi pielęgnacyjne paznokci można wykonać w domu, nie angażując zbytnio naszego budżetu. Wszak, w przypadku większości metod koszt ogranicza się do kilku-kilkunastu złotych.

Odpowiednia dieta

Dieta bogata w witaminy i minerały to klucz do zdrowych paznokci. Szczególnie powinnaś zadbać o suplementację witaminy A, B, wapna, cynku oraz białka.

Zabezpieczaj paznokcie

W momencie kiedy korzystasz z silnych detergentów (np. podczas sprzątania) zabezpieczaj swoje dłonie rękawiczkami. Silne środki chemiczne mogą niszczyć strukturę paznokcia, ograniczać jego wzrost, wpływać na łamliwośc i kruchość.

Wykorzystuj odżywki

W drogeriach dostępne są różnego rodzaju odżywki do paznokci. Regenerujące, wzmacniające i nawilżające preparaty dostępne są w różnej formie. M.in: lakierów, maseczek oraz olejków.

Piłuj, obcinaj, wzmacniaj

Piłowanie i obcinanie paznokci jest niezwykle ważne. Ograniczy bowiem możliwość powstawania „zadziorów”. Najbardziej odporne są paznokcie owalne. Im krótsze, tym trudniej o jakiekolwiek złamania.

Daj odpocząć swoim paznokciom

Jeśli wykorzystujesz lakier, hybrydę lub tipsy – pamiętaj by nie robić tego bezustannie. Paznokcie potrzebują odpoczynku.

Korzystaj z oliwy

Oliwa z oliwek lub olejki eteryczne doskonale wpływają na paznokcie. Wzmacniają, pobudzają do wzrostu i nadają odpowiedniego koloru. Wystarczy raz na tydzień zanużyć paznokcie w ciepłej oliwie i zostawić na około 15 minut. Efekty przyjdą natychmiastowo.

Stosuj sok z cytryny

Udowodniono, że sok z cytryny wpływa na kolor płytki paznokcia. Rozjaśnia, co powoduje, że paznokieć wygląda zdecydowanie atrakcyjniej. Sok z cytryny można dodawać do oliwy z oliwek.

Jak widać – o paznokcie dbać można różnymi sposobami. Im więcej czasu poświęcimy swoim paznokciom, tym lepsze efekty uzyskamy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*