Łysienie u kobiet

O ile w przypadku mężczyzny utrata włosów nie oznacza katastrofy dla urody, o tyle w przypadku kobiet łysienie jest prawdziwym koszmarem. Jak zapobiegać nadmiernemu wypadaniu włosów? Jak leczyć łysienie u kobiet?

Poznaj przyczynę problemu

Wypadanie włosów u kobiet jest zwykle ściśle związane ze spadkiem estrogenu. Dlatego też, łysienie to przypadłość, która spotyka kobiety po ciąży, menopauzie czy problemach związanych z niedoczynnością tarczycy.

Równie często wypadanie włosów może być efektem problemów na tle psychologicznym. Ponadto, wypadanie włosów może być efektem przebytych chorób czy przyjmowanych lekarstw.

Poważniejszy problem jest wówczas, gdy kobieta zostaje dotknięta androgenowym wypadaniem włosów (łysienie typu męskiego). Wówczas diagnoza i leczenie jest trudniejsza i bardziej czasochłonne.

Co zrobić gdy włosy wypadają w nadmiernych ilościach?

Przede wszystkim powinnaś rozpocząć leczenie od konsultacji z lekarzem. Specjalistyczna wiedza bardzo często okazuje się kluczowa w określeniu przyczyny wypadania włosów. Ponadto, lekarz przeprowadza szczegółowe badania, które mogą pomóc w późniejszym leczeniu tej niezwykle nieestetycznej przypadłości.

Jeśli diagnoza lekarza jest pomyślna i wypadanie włosów nie jest spowodowane chorobą – tudzież nie stanowi łysienia w rozumieniu choroby, to należy podjąć się odpowiedniej pielęgnacji włosów, aby przywrócić im utraconą kondycję.

Przede wszystkim należy (od zewnątrz i wewnątrz) uzupełnić niedobory witamin i minerałów. Ponadto, warto wykorzystać domowe sposoby – tj, maseczkę jajkową lub drożdżową, napary z szałwi, pokrzywy czy też nacierki z czarnej rzepy i soli z Morza Śródziemnego.

W walce o powrót włosów do optymalnej kondycji pomoże również zdrowa dieta oraz odstawienie używek. Istotne jest również to, aby zadbać o aktywność fizyczną. Zdrowe ciało – to zdrowa skóra i włosy.

Warto zauważyć, że panika nie jest wskazana. Nadmiar wypadających włosów to zjawisko bardzo częste. Łysienie androgenowe z kolei – u kobiet jest bardzo rzadkie. Problemu nie można lekceważyć, ale nie zawsze kilka włosów więcej na szczotce musi oznaczać poważne zmiany w organizmie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*