5 sposobów na pozbycie się cellulitu

Jednym z najczęściej pojawiających się defektów skórnych u kobiet jest cellulit. To przypadłość, której estetyka potrafi wprawić w spore kompleksy. Panie bardzo często wstydzą się cellulitu do tego stopnia, że nie korzystają z basenu i nie rozbierają się na plaży.

Cellulit to dolegliwość za którą odpowiedzialne mogą być: zaburzenia hormonalne, złe nawyki żywieniowe, brak diety, zbyt duże napięcie skóry. Można pozbyć się jej przy wykorzystaniu różnych metod. Poniżej prezentujemy pięć sposobów, które pozwolą raz na zawsze rozstać się z tą nieprzyjemną przypadłością.

 1. Mezoterapia

  Zabieg medycyny estetycznej polegający na podaniu pacjentowi specjalnie przygotowanego preparatu z wartościami odżywczymi, minerałami i witaminami. Mikstura zostaje przygotowana w oparciu o przeprowadzane badania.

  Lekarz nakuwa miejsce zmienione chorobowo cieniutką igłą i wprowadza preparat. Do osiągnięcia pełnego efektu niezbędna jest seria kilku zabiegów.

 2. Kremy na cellulit

  Dostępne w aptekach i drogeriach kremy mają na zadaniu nawilżyć i odżywić skórę dotkniętą problemem. Skuteczność tego typu preparatów jest jak ich koszt – niewielka. Zaleca się stosowanie kremów w początkowym stadnie zmiany skórnej.

 3. Peelingi domowej receptury

  Przekazywane z pokolenia na pokolenie przepisy cieszą się niemałą popularnością. Peelingi kawowe, cukrowe działają pobudzająco na skórę. Ich regularna realizacja potrafi raz na zawsze pozbyć się uciążliwego problemu.

 4. Zmiany w diecie

  Tłuste, wysokokaloryczne jedzenie sprzyja występowaniu cellulitu. Dieta anty-cellulitowa powinna być bogata w warzywa i owoce oraz produktu wysokobłonnikowe. Należy unikać słodyczy, fast-foodów, sosów oraz napojów gazowanych.

 5. Aktywność fizyczna

  Ruch ma bardzo duży wpływ na kondycję naszego ciała, w tym także skóry. Regularne podejmowanie aktywności fizycznej jest elementem bardzo ważnym, szczególnie wtedy gdy podejmujemy naturalne metody walki z cellulitem.

Cellulit to zmiana, która nie jest traktowana jak choroba. Nie stanowi zagrożenia dla życia, ale jej nieleczenie może doprowadzić do pogłębienia, które bywa bardzo bolesne.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*