Przyczyny impotencji

Prawie 1,5 miliona mężczyzn w Polsce boryka się z zaburzeniami sprawności seksualnej. Impotencja to problem poważny, którego nieleczenie może doprowadzić do trwałej „niemocy” seksualnej. Dla Panów jest to problem niezwykle wstydliwy. Mężczyźni bardzo często unikają tego tematu i próbują za wszelką cenę ukryć swoje zaburzenia przed partnerką. Jest to wywoływane przez lęk, wstyd oraz dumę.

Co do tego, że łatwiej zapobiegać, niż leczyć nie ma żadnych wątpliwości. Jeśli w porę zaczniemy działania profilaktyczne, to istnieje szansa, że zaburzeń będzie można uniknąć. Do tego jednak niezbędna jest wiedza o wrogu, a konkretniej – przyczynach impotencji.

Jakie są przyczyny impotencji?

Czynników sprzyjających impotencji jest naprawdę wiele. Poniżej przedstawiamy te, które wywołują zaburzenia najczęściej:

Złe odżywianie – nieodpowiednia dieta, bogata w niezdrowe tłuszcze i cholesterol to jedna z głównych przyczyn zaburzeń erekcji. Jadłospis powinien być przede wszystkim zdrowy, zbilansowany oraz pełnowartościowy.

Brak aktywności fizycznej – prowadzi do otyłości oraz takich chorób jak miażdżyca oraz nadciśnienie tętnicze. Wymienione przypadłości bardzo często wpływają na zaburzenia impotencji.

Papierosy – szkodliwe substancje znajdujące się w papierosowym mogą doprowadzić do stałej niemocy.

Alkohol – nadmierne ilości alkoholu doprowadzają do zaburzeń erekcji. Oczywiście, jedna lampka wina nie stanowi problemu.

Brak snu – udowodniono, że mężczyźni, którzy śpią pięć godzin lub mniej borykają się z zaburzeniami męskiego hormonu – testosteronu.

Zaburzenia hormonalne – nieleczenie zaburzeń hormonalnych może doprowadzić do trwałych zmian w organizmie, w tym zaburzeń erekcji.

Jak leczyć impotencję?

Medycyna oferuje kilka rozwiązań. Najpopularniejsze z nich to:

Farmakoterapia – doustne lub miejscowe środki farmakologiczne mogą stanowić o leczeniu doraźnym lub przyczynowym.

Psychoterapia – stosowana w przypadku zaburzeń wynikających z problemów psychologicznych.

Zabiegi chirurgiczne – rozwiązanie wykorzystywane w leczeniu impotencji wywołanej urazami (neurologicznymi i kręgosłupa).

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*