Czy rozmiar członka ma znaczenie?

Mężczyźni bardzo często narzekają na gabaryty własnego przyrodzenia. Często robią to przed samym sobą. Wszak, to wstydliwy problem, który mógłby zostać prześmiewczo odebrany. Szacuje się, że tzw. kompleks małego penisa może dosięgać nawet co trzeciego Polaka.

To zaskakująca statystyka. Wszak, Polacy uważani są za naród szczególnie dobrze obdarzony przez naturę. Według najnowszych badań profesora Izdebskiego, średnia długość członka Polaków to 17,6 centymetrów, co stanowi jeden z najlepszych wyników wśród Europejczyków. Czy zatem jest czego się wstydzić?

Kompleks małego penisa – skąd się bierze?

Źródłem kompleksów dotyczących wymiarów penisa bardzo często jest przekonanie, że penis stanowi miarę męskości. Panowie uważają, że im „większy tym lepszy”. To nie jest prawdą, o czym bardzo często przekonują seksuolodzy.

Warto wiedzieć, że głębokość pochwy to 10 centymetrów. Owszem, może ona podczas stosunku ulegać zwiększeniu, ale nie jest to konieczne, aby osiągnąć satysfakcję seksualną. Co więcej – kobiety, wcale nie uważają, że duży penis to duża satysfakcja. Zdecydowanie istotniejszym elementem jeśli chodzi o sypialniane życie jest długość stosunku, zaangażowanie partnera, spełnianie fantazji oraz gra wstępna. Wymiary członka są tylko jednym z elementów, na które uwagę zwraca średnio co piąta kobieta (według badania Franckena z 2002 roku).

Optymalny rozmiar członka

Optymalny rozmiar penisa wynosi 16 centymetrów w długości i 12,2 centymetrów w obwodzie. Tak przynajmniej ustalono na Uniwersytecie w Nowym Meksyku. W badaniu naukowców wzięło udział 80 kobiet, którym udostępniono 33 modele penisów w neutralnym kolorze. Panie miały ustalić optymalną długość i grubość penisa. Średnia ich wyborów to właśnie 16 centymetrów w długości i 12,2 centymetrów w obwodzie.

Co to oznacza? Panie preferują średniej długości członki. Zbyt duże stanowią dla nich spory problem. Wiele kobiet decydowało się również wybierać członki o znacznie mniejszej wielkości, aniżeli średnia.

Reasumując, można zatem powiedzieć, że powiedzenie, że rozmiar ma znaczenie to jeden z największych seksualnych mitów. Wszak, tylko 20% kobiet przykłada do rozmiaru większą uwagę. Dla reszty Pań liczą się inne elementy współżycia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*