Psychologia odchudzania – jak dbać o motywację?

Odchudzanie to proces, który bardzo często kończy się fiaskiem. Za niepowodzenie odpowiedzialna jest motywacja, a raczej jej brak. Dowiedz się jak stymulować motywację i co zrobić, by schudnąć.

Przygotowaliśmy dla Państwa kompletny poradnik, który krok po kroku objaśnia zagadnienia związane z psychologią odchudzania. Zobacz, co trzeba zrobić, by motywacja zawsze kształtowała się na wysokim poziomie.

Twój cel – sprecyzuj do czego dążysz

To, że chcesz schudnąć jest oczywiste. To jednak za mało. Musisz dokładnie określić swój cel. W tym przypadku może on brzmieć następująco: „Pragnę schudnąć 12 kilogramów i finalnie osiągnąć wagę 60 kg” lub „Pragnę osiągnąć następujące wymiary: (…)”.

Im większa precyzja, tym lepiej. Nie bój się tworzyć szczegółowych celów, zwykle tylko takie zostają osiągane.

Wiedza – czyli poznaj dietę i trening oraz ich działanie

Dopóki nie wiesz jak działają poszczególne procesy na Twój organizm, dopóty będziesz ulegał pokusom. Mając świadomość ile zła niesie za sobą jeden hamburger lub jak dużą bombą kaloryczną jest wafelek z czekoladą, będzie łatwiej odpuścić i sięgnąć po zdrowszy smakołyk.

Wyedukowany umysł i świadomość znaczenia diety i treningu w procesach odchudzania to połowa sukcesu.

Plan działania – uszereguj założenia

Wszystko musi być uporządkowane. Nie doprowadzaj do chaosu i robienia wszystkiego na „hurra”. Dieta, trening i suplementacja musi być zaplanowana na konkretne godziny. Posiłki muszą być przyjmowane regularnie.

Plan musi uwzględniać także inne obowiązki, niekoniecznie dotyczące odchudzania. Dzięki temu Twój dzień będzie pozwalał na wyrobienie sie w ramach czasowy i już nigdy nie będziesz mogła użyć wymówki „brak czasu”.

Pamiętaj, wszystko co osiągasz zależy tylko od Ciebie. To jak wyglądasz, jak się zachowujesz jest TWOJE. Tylko i wyłącznie Ty decydujesz o swoim życiu. Jeśli chcesz je zmienić, to zrób to od teraz. Nie od jutra, poniedziałku czy początku następnego miesiąca. Zacznij teraz albo nigdy. Zmień się od zaraz.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*